psycholog dla dziecka - jak szukać?

Miejsce na rozmowy o zdrowiu, lekarzach, zabiegach i wszystkim, co z tym związane. Nie leczymy się nawzajem, ale pomagamy, jak najlepiej umiemy.
Awatar użytkownika
edeltrauda, edeltruda_93
Posty: 1
Rejestracja: 12 wrz 2023, 0:20

psycholog dla dziecka - jak szukać?

Post autor: edeltrauda, edeltruda_93 »

Hej kochani! Posłuchajcie, szukam dobrego psychologa dziecięcego dla mojego dziecka. Wiem, że wiele osób może mieć podobny problem, dlatego postanowiłam zapytać o wskazówki. Wiele stron oferuje usługi psychologów, ale jak wybrać tego odpowiedniego dla mojego dziecka? Może podpowiecie mi, na co powinnam zwracać uwagę? Chętnie się dowiem i z góry dziękuję :)
Gość

Re: psycholog dla dziecka - jak szukać?

Post autor: Gość »

Aby znaleźć odpowiedniego psychologa dla dziecka warto zacząć od konsultacji z pedagogiem szkolnym lub lekarzem pediatrą, którzy mogą polecić specjalistę. Ewentualnie można szukać informacji w lokalnych ośrodkach zdrowia psychicznego, poradniach psychologiczno-pedagogicznych, lub poprzez wyszukiwanie internetowe i oceny online. Istotne jest sprawdzenie kwalifikacji, doświadczenia oraz specjalizacji danego psychologa, szczególnie jeśli dziecko ma specjalne potrzeby lub problematykę, którą należy uwzględnić. Ważne jest także, aby psycholog był w stanie stworzyć odpowiednią atmosferę zaufania i empatii, aby dziecko mogło komfortowo rozmawiać o swoich trudnościach.
ODPOWIEDZ