Dom

Akcesoria do drenażu opaskowego, czyli co będzie potrzebne?

• Zakładki: 51


Drenaż opaskowy wykonywany jest wokół domu, aby odprowadzać nadmiar wody deszczowej. Najczęściej system ten wymaga instalacji specjalnego zbiornika, w którym woda będzie gromadzona. Dużą zaletą wykonania takiego drenażu jest to, że może on ochronić skutecznie dom przed wodami gruntowymi oraz deszczówką. W drenażu opaskowym dzięki systemowi rur, podziemne części budynków są skutecznie chronione przed wodą.

Podstawą solidnego wykonania drenażu są rury. Wykorzystywane są rury perforowane, ze specjalnymi otworami. Rura drenażowa 100 to produkt o określonej średnicy, ale dostępne są też inne warianty, jak tutaj http://plastmetix.pl/product/gallery/8-drenaz-i-akcesoria.html. Występujące na powierzchni perforacje pozwalają na przenikanie wody do wewnątrz systemu odwodnienia, skąd dalej jest ona transportowana do zbiornika. W ten sposób woda zamiast gromadzić się w pobliżu domu jest odprowadzana na bezpieczną odległość, gdzie nie stanowi już zagrożenia. Poza rurą drenarską konieczne jest też wybranie odpowiedniej otuliny, będącej specyficznym filtrem, który chroni rurę przed zatkaniem i uszkodzeniem. W systemie niezbędne są też studzienki kontrolne oraz większa, studzienka zbiorcza.

Co ważne, wykonanie drenażu opaskowego możliwe jest nie tylko w nowych budynkach, bo system odwodnienia położyć można też wokół już istniejących budynków, konieczne będzie wykonanie wykopów o odpowiedniej głębokości, sięgającej podstawy fundamentu.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą PLASTMETIX – producent, hurtownia rur PCV i armatury sanitarnej https://www.plastmetix.pl/

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
212 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *