Dom

Biologiczna oczyszczalnia ścieków – wygodne i ekonomiczne rozwiązanie do Twojego domu

• Zakładki: 61


Gdy marzymy, by zamieszkać z dala od miejskiego zgiełku, budujemy nowy dom daleko od aglomeracji bądź kupujemy nieruchomość gotową do wprowadzenia. Jednak decydując się na uroki życia na wsi, godzimy się również na pewne niedogodności – jedną z nich jest brak podłączenia do miejskiej kanalizacji. Rozwiązaniem tego problemu może być szambo lub biologiczna oczyszczalnia ścieków. Wyjaśniamy, dlaczego warto zdecydować się na drugie rozwiązanie. Poznaj zalety biologicznej oczyszczalni ścieków!

Biologiczna oczyszczalnia ścieków odciąża budżet odmowy

Inwestycja w biologiczną oczyszczalnię ścieków pozwala odciążyć domowy budżet. Sam montaż kosztuje więcej niż montaż tradycyjnego szamba, jednak nakład ten zwraca się po mniej więcej dwóch latach. W kolejnych latach użytkowania biologicznej oczyszczalni ścieków zaczynamy oszczędzać, a korzyść finansowa to nie jedyny atut tego rozwiązania.

Wygodne użytkowanie biologicznej oczyszczalni ścieków

Biologiczna oczyszczalnia ścieków jest praktycznie bezobsługowa. Jedyne, o czym muszą pamiętać jej użytkownicy, to wybieranie osadu, które należy powtarzać raz na 9 miesięcy, a także uzupełnianie flory bakteryjnej oraz wymiana filtrów. Właśnie dlatego ekologiczne oczyszczalnie ścieków są tanie w eksploatacji – w przeciwieństwie do szamba, którego opróżnianie w skali roku kosztuje znacznie więcej.

Ponadto biologiczna oczyszczalnia ścieków jest rozwiązaniem, które pozwala odzyskiwać wodę. Nie nadaje się ona do celów spożywczych, doskonale jednak sprawdzi się do podlewania ogrodu. Kolejnym atutem biologicznych oczyszczalni jest możliwość jej montażu zarówno na etapie budowy domu, jak i w każdym innym momencie, zastępując przestarzałe szambo.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Bio Eden.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
205 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *