Agroturystyka

Czy warto spędzić wiosenny urlop w Polsce?

• Zakładki: 400


Myśląc o urlopie, większość ludzi ma nadzieję zaplanować go w miesiącach letnich, kiedy to warunki do wypoczynku są teoretycznie najlepsze. Szczególnie gdy mowa o wypoczynku w Polsce – czy wiosną koniecznie trzeba jechać za granicę, by cieszyć się udanym urlopem?

Jak wygląda wiosna nad Bałtykiem?

Polskie morze jest raczej chłodne i nawet latem nie zawsze można się w nim komfortowo kąpać. Wiosną nie ma co marzyć o choćby lekkim zanurzeniu nóg, ale za to powietrze jest wtedy najzdrowsze, a przy tym nie ma już takiego ziąbu jak w sezonie zimowym. Oczywiście trzeba się liczyć jeszcze z innymi ograniczeniami – sezon nad Bałtykiem dopiero zaczyna się rozkręcać, więc sporo typowych dla polskiego morza atrakcji jest niedostępnych. Z drugiej strony, dla wielu osób to zaleta, bo nad morzem jest dzięki temu ciszej, mniej tłoczno, a brak straganów na każdym kroku pomaga ograniczyć wydatki.

Parki narodowe w Polsce – co warto zobaczyć

Wiosną przyroda budzi się do życia, a gdzie można się o tym przekonać bardziej, niż w jednym z parków narodowych? W Polsce jest ich ponad 20 i w każdym regionie jest przynajmniej jeden taki park, choć oczywiście nie trzeba się tu wcale ograniczać do najbliższej okolicy. Jak można sprawdzić na https://okiemturysty.pl/, turyści szczególnie chętnie odwiedzają parki narodowe na południu kraju – z górach jest między innymi Tatrzański PN, Pieniński PN, Bieszczadzki PN, wiosną warto też wybrać się do Białowieży.

Jura Krakowsko-Częstochowska – szlakiem Orlich Gniazd

To wyjątkowy region, znany zarówno z niezwykłych formacji skalnych, jak i szlaku średniowiecznych zamków, które zwiedzać można podążając szlakiem Orlich Gniazd. Wiosną jest tu już bardzo zielono, choć kwietniowe temperatury bywają jeszcze dość niskie, dlatego warto zabrać ze sobą ciepłe ubrania, kurtkę przeciwdeszczową i dobre buty trekkingowe. Podczas urlopu w Jurze koniecznie trzeba odwiedzić jaskinie znajdujące się na tym terenie, w tym te najsłynniejsze: Łokietka, Nietoperzowa, Wierzchowska Górna, Smocza Jama. Dużą atrakcją są także Doliny Krakowskie oraz Pustynia Błędowska. Wybierając się do Jury Krakowsko-Częstochowskiej nie można też pominąć w swoich planach zwiedzania Krakowa.

Weekend we Wrocławiu i okolicach – co warto zobaczyć?

Spędzając swój urlop we Wrocławiu na pewno warto odwiedzić tamtejsze zoo, uznawane za jedno z najlepszych w kraju. Godne polecenia są także takie miejsca jak Panorama Racławicka, Hala Stulecia, Ostrów Tumski, Park Szczytnicki, Afrykarium, Hydropolis. Aktywny wypoczynek można rozciągnąć na okolice Wrocławia – Dolny Śląsk to słynne twierdze (Kłodzko, Srebrna Góra), kopalnia złota, zamek Czocha, Książ, Lubiąż, Bory Dolnośląskie.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
596 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *