Dom

Dlaczego powinniśmy zdecydować się na eko szambo?

• Zakładki: 108


Rozwiązania ekologiczne są coraz powszechniejsze we wszystkich dziedzinach życia, więc czy w przydomowych oczyszczalniach także powinny być obecne?

Ułatwienie w montażu i obsłudze

Eko szambo może przyprawić o ulgę nie tylko wszystkich, którzy będą z niego korzystać, ale i również pracowników zatrudnionych do zamontowania go. Jest ono bowiem bardzo lekkie, niewymagające czasochłonnego składania go w jedną część. Można je też zainstalować na bardzo małej powierzchni, co znacznie ułatwia posiadanie kilku obiektów na jednej działce, jeśli zaistnieje taka potrzeba.

Z myślą o środowisku

Ze względu na swoją wysoką szczelność oraz niskie zużycie surowców, eko szambo jest bardzo dobrym rozwiązaniem, jeśli zależy nam jak środowisku.

Szczelność pojemników pozwala nam na mniejsze zmartwienie faktem potencjalnego wycieku i uszkodzenia roślin oraz gleby wokół zbiornika. Nie będzie stanowiło to  również zagrożenia dla zwierząt na naszej działce ze względu na niebezpieczne chemiczne opary, które mogą wydostać się z nieszczelnego szamba.

Niskie zużycie surowców natomiast pozwala nam na używanie oczyszczalni z czystym sumieniem, mając świadomość, że obciążamy środowiska i nie zabieramy więcej surowców, niż jest potrzebnych do niezbędnej eksploatacji. 

Ulga dla czasu i pieniędzy

Użytkowanie eko szamba wiąże się również z mniejszymi kosztami zakupu, instalacji oraz eksploatacji. W związku z rzadszymi pracami przyzbiornikowymi, łatwością w obsłudze i ograniczeniem zasobów używanych w czasie pracy zbiornika, spadają koszty oraz ilość czasu poświęcanego na aktywne użytkowanie szamba.

Nasz portfel oraz harmonogram może więc odetchnąć z ulgą, wiedząc, że za mniejszy koszt oraz mniej poświęconego czasu, możemy mieć tak samą, a nawet lepszą jakość niż gdybyśmy zdecydowali się na mniej okoliczne rozwiązanie.Artykuł powstał we współpracy z BioEden.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
290 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *