Dom

Furtki i bramy – jakie modele wybrać?

• Zakładki: 45


Ogrodzenie swojej posesji ma kluczowe znaczenie zarówno dla bezpieczeństwa, jak i jest dopełnieniem aranżacji domu czy ogrodu. Tutaj pojawia się pytanie, jaką furtkę i bramę wybrać, tym bardziej że wybór jest naprawdę ogromny. Dziś doradzimy Wam, jakie furtki i bramy sprawdzą się najlepiej.

Bramy i furtki wizytówką każdego domu 

Bramy i furtki można określić mianem wizytówek każdego domu. Rzeczywiście  są one ważnym elementem całego ogrodzenia. Przy ich wyborze należy kierować się nie tylko walorami estetycznymi, ale też jakością wykonania. Furtki i bramy powinny być odporne na uszkodzenia mechaniczne, ale też na zmienne warunki atmosferyczne. Można dobierać je wizualnie pod kątem aranżacji ogrodu, a więc np. wybrać zieloną furtkę i bramę, ale można je również dobierać pod kątem stylu danego budynku. Możliwości jest więc wiele. Dla standardowych posesji optymalna szerokość bramy powinna wynosić 4 metry. Jeżeli chodzi o szerokość światła furtki, to wystarczy 1 metr. 

Jakość ma znaczenie, czyli jakie bramy i furtki sprawdzą się najlepiej

Jeżeli zależy Wam na znalezieniu mocnych furtek i bramek, które są trwałe, ale i funkcjonalne, to możecie postawić na modele stalowe. Można zdecydować się na takie, które posiadają zabezpieczenie antykorozyjne. Dzięki temu nie będą ulegać uszkodzeniom pod wpływem wilgoci, nie stracą też swoich właściwości. Produkty ocynkowane mogą służyć przez wiele lat. Jeżeli zależy Wam na furtce i bramie, które nawet po wielu latach będą prezentować się nienagannie, to polecamy Wam furtki i bramy, które są nie tylko ocynkowane, ale jeszcze lakierowane. Można zdecydować się na takie w kolorze grafitowym, czarnym, zielonym czy brązowym, a więc każdy znajdzie coś dla siebie. Tego typu produkty sprawdzą się również do ogrodzenia siedziby firmy. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Stal producentem ogrodzeń.     

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
73 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *