Dom

Hit w gospodarstwie domowym! Ekologiczny borax ma mnóstwo zastosowań!

• Zakładki: 52


Wszyscy znamy wszechstronne zastosowanie sody czy octu. Ale nie każdy słyszał o boraxie, a tymczasem ten ekologiczny i niedrogi specyfik może być genialnym pomocnikiem w codziennych domowych obowiązkach. Poznaj doskonałe działanie boraxu i dowiedz się, gdzie go kupić.

Co to jest Boraks? Jakie ma właściwości?

Boraks, czyli  tetraboran sodu to minerał, który można odnaleźć w skałach osadowych. Tworzy się w gorącym i suchym klimacie, głównie pustynnym. I Jest to  naprawdę gorącym towarem wśród gospodyń domowych! To silny konkurent dla sody oczyszczonej! Ten wydajny środek czyszczący działa jak profesjonalista w doczyszczaniu, udrażnianiu i odrdzewianiu wielu przedmiotów w domu! 

Boraks ma szereg mocnych stron. Jego główne zalety to atrakcyjna cena, fakt, że jest ekologiczny, a przy tym ekonomiczny, łatwość stosowania i krótki czas przygotowania, a przede wszystkim  skuteczność, która sprawia, że deklasuje wiele drogeryjnych produktów do mycia i sprzątania!

Jak wykorzystać Boraks w domu?

Borax stosuje się w wielu dziedzinach, ale największą popularność zdobył jako środek stosowany w gospodarstwie domowym. Ponieważ cechuje go wysoka skuteczność, może on śmiało zastąpić dostępne w supermarketach (i niestety często drogie)  detergenty.

Z jego pomocą zdezynfekujesz lodówki i zamrażarki, pozbywając się z nich nieprzyjemnego zapachu. Jeśli w Twojej łazience pojawiły sie rybiki, a na tarasie lub balkonie mrówki – borax pospieszy Ci z pomocą!  Co więcej – jest niezłym zastępstwem dla hydraulika, ponieważ dzięki niemu udrożnisz rury i zapomnisz o zablokowanym odpływie. 

To jednak nie koniec zastosowanie boraxu w domu! Z jego pomocą  z łatwością wyczyścisz złotą i srebrną biżuterię, a także wszelkie przedmioty wykonane ze stali nierdzewnej. Jest doskonały w usuwaniu pleśni i intensywnego brudu, dlatego wprowadź go do swojej łazienki lub na taras. Po prostu  wymieszaj go z wodą i dokładnie wyczyść zabrudzone miejsca. 

Gdzie kupić borax?

Ten genialny środek chemiczny niestety bardzo rzadko można spotkać w tradycyjnych marketach. Jeśli chcesz wprowadzić go do swojego gospodarstwa, tak naprawdę wcale nie musisz wychodzić z domu, by kupić borax. Oferuje go m.in hurtownia chemii gospodarczej łódź  – to właśnie tam znajdziesz ów specyfik w doskonałej cenie! 

Artykuł powstał przy współpracy z Chemialodz.pl Antidotum

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
186 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *