Dom

Jak wybrać kabinę prysznicową do swojej łazienki?

• Zakładki: 39


Szybki prysznic pozwala na odświeżenie się w ciągu kilku minut – przed wyjściem do pracy lub po męczącym treningu biegowym. Jednak złej jakości oprzyrządowanie spowoduje, że cała podłoga w łazience może być mokra, przez co zaoszczędzony czas będzie trzeba poświęcić na sprzątanie. Aby zapobiec takiej sytuacji, wybierz wysokiej jakości konstrukcję. Warto postawić na sprawdzoną markę. Kabiny prysznicowe Radaway z pewnością lepiej się sprawdzą, niż przypadkowy produkt. Jednak warto zastanowić się też nad innymi parametrami kupowanego produktu.

Kabina prysznicowa dopasowana do Twoich potrzeb

Wybierając optymalną kabinę prysznicową, warto zastanowić się, jakie powinna mieć ona rozmiary. Choć z reguły brodziki pod prysznic mają stosunkowo niewielkie wymiary, do wyboru są większe i mniejsze rozmiary. Więcej miejsca zapewni Ci komfort w czasie namydlania ciała i jego płukania. Jednak Twoja łazienka również musi być odpowiednio duża.

W mniejszych pomieszczeniach warto sprawdzić dokładnie dostępne miejsce. Być może kwadratowa kabina prysznicowa o danych wymiarach nie zmieści się w rogu łazienki, ale w ofercie takich firm jak Radaway dostępne są również kabiny półokrągłe. Dzięki zaokrąglonej konstrukcji brodzik tego typu zajmuje znacznie mniej miejsca.

A może kabina prysznicowa bez brodzika?

Stawianie brodzika nie zawsze jest optymalnym rozwiązaniem. Warto zastanowić się też nad kabiną prysznicową umocowaną bezpośrednio na podłodze. Jakie są zalety takiego rozwiązania?

  • Konstrukcja brodzika zawsze zajmuje część dostępnej przestrzeni, zatem pozbywając się tego elementu, zyskujemy więcej miejsca.
  • Wyższy komfort w czasie kąpieli zapewnić może także ogrzewanie podłogowe – może być ono zainstalowane bezpośrednio pod podłogą nawet w miejscu, gdzie znajduje się prysznic. Przyjemna, ciepła podłoga zwielokrotni przyjemność z szybkiego prysznica.
  • Przy braku brodzika podłoga musi posiadać odpowiedni spadek, dzięki czemu woda spływa z płytek ceramicznych do odpływu. Nawet jeśli rozchlapie się poza obszarem kabiny prysznicowej. Nie musisz zatem wycierać całej podłogi po zakończeniu kąpieli.
  • Bez brodzika także dostępna wysokość będzie większa. Może mieć to duże znaczenie w pomieszczeniach posiadających skosy dachowe.
  • Brak dodatkowego schodka powoduje, że kabiny bez brodzika są łatwiejsze w użytkowaniu dla osób starszych lub posiadających jakąś niesprawność.

Jak widać, kabiny prysznicowe Radaway bez brodzika posiadają wiele ciekawych zalet, które możesz wykorzystać. Szczególnie jeśli planujesz generalny remont łazienki lub budujesz nowy dom.

Dla każdego coś idealnego — Radaway

Szeroki asortyment wyposażenia do łazienek Radaway umożliwia wybór optymalnego rozwiązania do każdej łazienki. Pracownicy sklepu Sanitbuy.pl Łazienki w internecie, z pewnością doradzą, jakie rozwiązanie sprawdzi się najlepiej w Twoim przypadku. Wystarczy do nich zadzwonić lub napisać, podając szczegóły dotyczące swojej łazienki oraz oczekiwania wobec stawianej kabiny prysznicowej. Z pewnością zaprezentują Ci wszystkie dostępne możliwości, z których wybierzesz najlepszą dla siebie.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
122 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *