Dom

Jaką bramę należy wybrać? Poznajcie najlepsze modele

• Zakładki: 33


Brama jest integralną częścią ogrodzenia, dlatego jej wybór ma tak duże znaczenie. W tym przypadku ważna jest nie tylko funkcjonalność, ale również estetyka. Dziś przedstawimy Wam stylowe modele, które są trwałe i niezawodne.

Jaką bramę należy wybrać?

Każdy inwestor powinien wybrać bramę, która będzie dobrana do pozostałej części ogrodzenia, ale będzie też pasować do domu czy budynku firmowego. Doskonale sprawdzi się np. brama panelowa, którą można określić mianem uniwersalnej. Rzeczywiście pasuje do każdego stylu, a przy tym jest trwała, odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz korodowanie. Jest do tego stosunkowo lekka, co w znaczący sposób ułatwia montaż. Można zdecydować się na taką z wypełnieniami w postaci paneli 2D bądź 3D. Świetnie prezentuje się jeżeli jest połączona z furtką panelową. Alternatywą dla takiego rozwiązania jest brama stalowa. Można wybrać model z kątownika bądź profilu pionowego czy też ozdobnego. W przypadku tego typu rozwiązań trzeba pamiętać, aby postawić na bramy, które posiadają ochronę antykorozyjną. Można zdecydować się na bramę pomalowaną farbą podkładową, choć lepiej sprawdzi się ocynkowanie. Aby jeszcze zwiększyć trwałość, można postawić na bramę pomalowaną proszkowo. Wbrew pozorom bramy panelowe stalowe także dobrze się prezentują, tym bardziej że dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych.

Brama ogrodzeniowa z siatki – tania, ale czy niezawodna?

Można również zdecydować się na bramę ogrodzeniową z siatki. Najlepiej wybrać od razu model, który jest w komplecie ze słupami. W ten sposób zyskuje się jeszcze prostszy montaż, ale też solidność konstrukcji. Brama siatkowa jest stosunkowo tania, a przy tym bardzo funkcjonalna. Sprawdzi się zarówno na posesję, jak i do zabezpieczenia budynku firmowego czy działki. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Stal producentem ogrodzeń.    

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
32 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *