Eco friendly

Kosmetyki naturalne – 3 fakty i mity o naturalnej pielęgnacji

• Zakładki: 274


Kosmetyki naturalne coraz częściej możemy znaleźć w sklepach online, drogeriach stacjonarnych i dyskontach. Popularność naturalnej pielęgnacji rośnie, a wraz z nią, jak grzyby po deszczu, wyrastają mity na temat tego, co naturalne w kosmetyce. Dziś rozprawimy się z 3 najpopularniejszymi mitami na temat naturalnych kosmetyków.

Naturalne kosmetyki też uczulają – PRAWDA

Produkt naturalny to nie zawsze produkt hipoalergiczny. Kosmetyki naturalne, tak jak tradycyjne kosmetyki drogeryjne, mają w składzie substancje o niższym i wyższym potencjale do wywołania reakcji alergicznej. Surowce roślinne to potencjalne alergeny, ale skórę skłonną do alergii uczulać może wszystko – konserwanty, substancje zapachowe, składniki naturalne i syntetyczne. Jeśli masz skórę wrażliwą, ze skłonnością do alergii, wykonaj próbę alergiczną przed nałożeniem kosmetyku na całą skórę.

Produkty naturalne do mycia się nie pienią, czyli nie działają – MIT

Jeśli kosmetyk się nie pieni, masz wrażenie, że nie oczyszcza dokładnie Twojej skóry? To mit! Piana jest wyłącznie dodatkiem i sama w sobie nie ma właściwości oczyszczających. Substancje pianotwórcze często mogą mieć działanie podrażniające skórę i prowadzić do jej wysuszenia. Dlatego często producenci naturalnych kosmetyków z nich rezygnują. Zamiast tego dodają do produktów łagodniejsze substancje myjące.

Kosmetyki naturalne mają krótszy termin przydatności – PRAWDA

Czy to oznacza, że naturalne kosmetyki nie mają konserwantów? Zarówno naturalne, jak i tradycyjne produkty mają zwykle w składzie konserwanty, które mają za zadanie ograniczać rozwój bakterii i grzybów w opakowaniu. Różnica polega na tym, że w przypadku naturalnych kosmetyków są to łagodne konserwanty naturalne. Z tego powodu termin ważności może być nieco krótszy, niż w przypadku kosmetyków konwencjonalnych.

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem Biozdrowy.pl.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
493 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *