Dom

Maty ogrodzeniowe – co warto wiedzieć?

• Zakładki: 51


Jeżeli szukacie taniego i efektywnego rodzaju ogrodzenia, to powinniście postawić na maty ogrodzeniowe. Zakładając je na ogrodzenie bądź balustrady, zyskacie prywatność i świetną ochronę przed wiatrem. Na tym zalety się nie kończą, bo takie maty blokują też nadmierne promieniowanie UV. Można traktować je przez pryzmat dekoracji, bo rzeczywiście naprawdę dobrze się prezentują. To świetny wybór dla osób, które mieszkają przy drodze bądź na osiedlu przy szkole. 

Maty ogrodzeniowe zagłuszają hałasy i zapewniają większy komfort mieszkania. Można je stosować nie tylko w przypadku ogrodzenia domu jednorodzinnego, ale też wokół ogródka, działki czy po prostu siedziby firmy. Wyobraźcie sobie, że taka mata nadaje się do zabezpieczenia placów zabaw, czy terenu przedszkola. Powinni na nią postawić również właściciele szkółek leśnych czy basenów, które znajdują się na dworze. 

Jaką matę ogrodzeniową wybrać?

Mata ogrodzeniowa dostępna jest w wielu wariantach i trzeba przyznać, że każdy ma swoje zalety. Na pewno przy wyborze trzeba zwracać uwagę na gramaturę. Im jest ona większa, tym mata jest szczelniejsza. Duże znaczenie ma przepuszczalność materiału i tutaj znowu, im przepuszczalność jest większa, tym oczywiście zaciemnienie jest mniejsze. 

Jeżeli więc zależy Wam na macie całkowicie nieprzezroczystej, to powinniście postawić na taką, która gwarantuje zaciemnienie na poziomie 95-100%. Poza matą z PVC można też postawić na matę rattanową, a dokładnie technorattan, który naprawdę dobrze się prezentuje. Artykuł powstał przy współpracy z firmą STAL producentem ogrodzeń: https://tanidrut.com/pl/.       

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
154 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *