Dom

Miedziane naczynia – ekologiczna alternatywa dla jednorazowych butelek

• Zakładki: 45


Bliska jest Ci filozofia zero waste? Chcesz zredukować ilość plastiku w swoim otoczeniu? By skutecznie walczyć z postępującym zanieczyszczeniem środowiska, nie musisz podejmować żadnych radykalnych działań. Wystarczą drobne zmiany w codziennych nawykach. Ciekawą propozycją dla wszystkich ekomaniaków jest wymiana plastikowych butelek na naczynia miedziane na wodę. Sprawdź, dlaczego warto się na nie zdecydować.

Dlaczego warto wybrać ekologiczne naczynia miedziane na wodę?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak duże straty dla środowiska wiążą się z korzystaniem z wody w plastikowych butelkach? Plastik służy Ci tylko przez chwilę, po czym rozkłada się nawet przez 500 lat. Każdego dnia na śmietniku ląduje  całe mnóstwo plastikowych butelek. Jeśli dodasz do tego inne plastikowe opakowania, z pewnością zauważysz, że skala problemu jest ogromna. Tymczasem plastikowe butelki i kubki można z łatwością zastąpić naczyniami wielokrotnego użytku z bezpiecznych i trwałych materiałów.

Jeśli chcesz żyć w stylu eko, możesz zdecydować się na naczynia miedziane na wodę. Wśród nich znajdziesz zarówno butelki, w których możesz wygodnie nosić wodę do pracy czy szkoły, jak i dzbanki czy kubki – do picia wody w zaciszu domowym.

Miedziane naczynia wyróżniają się dużą trwałością, dzięki czemu można z nich korzystać przez wiele lat. Pozwalają więc znacznie ograniczyć ilość plastiku w otoczeniu, co w szerszym wymiarze przyczynia się do ogólnego zmniejszania ilości plastikowych odpadów. W przeciwieństwie do szklanych naczyń te z miedzi nie są podatne na tłuczenie. Ich użytkowanie jest więc bardzo wygodne i bezpieczne. Dodatkową zaletą naczyń miedzianych na wodę są ich walory ozdobne. Wyroby z miedzi prezentują się niezwykle elegancko, a zarazem ponadczasowo. Świetnie sprawdzą się podczas przyjęć i spotkań, gdzie będą stanowić stylową ozdobę stołu.

Naczynia miedziane na wodę – szczególne właściwości

Miedziane naczynia na wodę mają nie tylko walory ekologiczne, ale również prozdrowotne. Z powodzeniem mogą zastąpić dzbanki filtrujące. W medycynie ajurwedyjskiej picie wody z miedzianego naczynia traktowano jako metodę na zachowanie zdrowia i witalności. Woda pozostawiona na kilka/kilkanaście godzin w miedzianym dzbanku lub kubku zostaje oczyszczona z toksyn i bakterii. Dodatkowo przenikają do niej jony miedzi – mikroelementu niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Picie z miedzianych naczyń pozwala również uniknąć narażenia na bisfenol A, który może w pewnych warunkach przeniknąć z plastikowych butelek do wody.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
61 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *