Technologia

Osuszacz powietrza do kompresora – dlaczego jego zastosowanie jest istotne?

• Zakładki: 325


Proces produkcji jest procesem niezwykle zaawansowanym technologiczne. W wielu przypadkach na jego poprawne funkcjonowanie ma duży wpływ osuszacz powietrza do kompresora. Dzięki niemu można obniżyć koszty, a przy tym zwiększyć efektywność pracy. Czas więc dowiedzieć się więcej na ten temat. Dlaczego jego zastosowanie jest istotne? Czy warto wybrać osuszacz membranowy, czy raczej adsorpcyjny?

Sprężone powietrze jest niezwykle czystym medium, które uznaje się też za medium ekologiczne. Jednak trzeba z niego usunąć nadmiar wilgoci. Dzięki temu zyska się wydajność. I tutaj kluczowe znaczeniem ma osuszacz powietrza do kompresora. Wybierając go, należy zwrócić uwagę na określone parametry techniczne. Przede wszystkim trzeba ustalić, jaka jest ilość sprężonego powietrza, którą trzeba osuszyć. Na tej podstawie można wybrać dane urządzenie. Ważnym parametrem jest też ciśnienie robocze i wielkość przepływu. Trzeba jeszcze zwrócić uwagę na poziom wilgotności sprężonego powietrza, ale też na to, jaki poziom wilgotności chce się uzyskać. To w dużej mierze zależy od tego, czy powietrze ma zaopatrywać urządzenie elektryczne, czy raczej pneumatyczne. Wydajność rzeczywiście może przyspieszyć tutaj pracę, ale też obniżyć koszty. 

Czy warto wybrać osuszacz do kompresora membranowy? 

Zarówno osuszacze membranowe, jak i adsorpcyjne doskonale sprawdzają się do osuszenia powietrza sprężonego. Są intuicyjne, ale też proste w obsłudze. Wydajność nie jest uzależniona od warunków atmosferycznych. Dodatkowo zapewniają bezpieczeństwo pracy, a przy tym ryzyko awarii jest mniejsze. Jednak biorąc pod uwagę samą wydajność, należy wybrać adsorpcyjne osuszacze powietrza do kompresora, które można wykorzystać nawet w warunkach przemysłowych i to na szeroką skalę. Dodatkowo takie osuszacze wykazują wysoką odporność na wahania temperatur, ale też poziom zanieczyszczenia sprężonego powietrza. Artykuł powstał przy współpracy z firmą TECHEM: http://sprezarki-techem.com.pl/.        

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
374 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *