Dom

Półki drewniane, czyli jak zagospodarować pustą przestrzeń na ścianie

• Zakładki: 55


Jednym z trudniejszych etapów aranżowania pomieszczeń jest zagospodarowanie pustych ścian. Możemy umieścić na nich zegary, obrazy, albo postawić na nieco bardziej praktyczne rozwiązanie — półki wiszące. Jakie rodzaje półek mamy do wyboru i które z nich warto wziąć pod uwagę?

Rodzaje konstrukcji półek

Bez wątpienia ścienne półki czynią każdą przestrzeń przytulniejszą i zdecydowanie łatwiejszą w zagospodarowaniu. Dzięki nim mamy możliwość na wykorzystanie ścian jako dodatkowego miejsca do przechowywania różnego rodzaju przedmiotów od książek po małe ozdobne drobiazgi. Półki to także oryginalne wzornictwo i ciekawe rozwiązanie aranżacyjne. Do wyboru mamy: 

  • półki ze ściankami lub bez ścianek bocznych,
  • półki wielopoziomowe,
  • półki asymetryczne,
  • półki wiszące z przegrodami wewnętrznymi,
  • półki z tylną ścianką,
  • półki o ciekawych kształtach.

Półki drewniane na wymiar

Mimo że wybór półek z drewna jest duży, to nie zawsze możemy znaleźć mebel, który będzie odpowiadał wymaganiom naszym lub przestrzeni, którą mamy do zagospodarowania. Wyjściem z takiej sytuacji są półki drewniane na wymiar. Producenci mebli drewnianych oferują wiele modeli półek o różnych formach, wykończeniu i wreszcie przeznaczeniu. Pozwala nam to wybrać między innymi rodzaj materiału czy kolor. W ten sposób sami możemy zdecydować, jak będzie się finalnie prezentować zamówiona przez nas półka bądź cały zestaw. Dodatkowo mamy pewność, że wyrób będzie się charakteryzować najwyższą jakością z uwagi na wykorzystanie litego drewna.

Więcej na temat drewnianych półek i innego wyposażenia możemy dowiedzieć się na stronie producenta — firmy Anzys.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
127 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *