Dom

Szambo ekologiczne jako zbiornik na deszczówkę – czy to dobry pomysł?

• Zakładki: 49


Ekologiczny styl życia to jeden z najważniejszych trendów ostatnich lat. Ekomyślenie jest nie tylko dobre dla naszych portfeli, lecz przede wszystkim dla Matki Ziemi. Pozytywne dla natury i domowego budżetu jest też korzystanie z wody opadowej do podlewania przydomowego ogródka. Czy ekologiczne szambo sprawdzi się w roli zbiornika na deszczówkę?

Szambo ekologiczne jako zbiornik na deszczówkę

Nowoczesne szamba ekologiczne to relatywnie tanie, a przy tym bezpieczne i bezawaryjne alternatywy nie tylko dla tradycyjnego szamba, lecz także dla przydomowych oczyszczalni ekologicznych, biologicznych i biologiczno-chemicznych. Bezodpływowe zbiorniki wykonano z najlepszych materiałów, które są odporne na rozszczelnienie i pęknięcia.

Sposób działania zbiornika sprawia, że zamiast płynnych nieczystości możesz odprowadzać do niego wodę opadową, którą potem wykorzystasz do podlewania grządek lub ozdobnych roślin kwitnących. Nie musisz obawiać się przesiąkania deszczówki do gruntu – cała woda zgromadzona w trwałym i solidnym zbiorniku będzie mogła być wykorzystana przez Ciebie zgodnie z potrzebami.

Ile kosztuje szambo ekologiczne?

Koszt zakupu szamba ekologicznego zależy przede wszystkim od pojemności zbiornika – im większy, tym cena jest wyższa. Co ważne, zbiorniki uznanych producentów można ze sobą łączyć, tak aby mieć do dyspozycji jeszcze więcej litrów deszczówki. Do wyboru są szamba o pojemności np. 2500, 4000, 6000 i 8000 litrów. Korzystaj z nich w okresie opadów, a kiedy nastanie czas bez deszczu – ekologicznie i ekonomicznie podlej swoje rośliny wodą deszczową.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Bioeden.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
225 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *