Technologia

Napowietrzacz wody – niezbędny w domu i w firmie

• Zakładki: 73


W wielu sytuacjach nawet najlepsze filtry nie są w stanie usunąć niektórych pierwiastków rozpuszczonych w wodzie. Dopiero wywołanie reakcji z tlenem przynosi oczekiwane rezultaty. Utlenienie zanieczyszczeń powoduje ich wytrącenie, dzięki czemu proces filtrowania jest znacznie skuteczniejszy. Jakie zalety ma zastosowanie napowietrzacza wody? Czy aerator do wody może współpracować jako część systemu uzdatniania? Sprawdźmy.

Napowietrzanie wody – znaczenie w procesie oczyszczania

Sens napowietrzania wody doskonale widać na przykładzie usuwania związków żelaza, powszechnie występujących w wodzie pochodzącej z sieci wodociągowej oraz ujęć własnych.

Sole żelaza są praktycznie nieuchwytne dla jakichkolwiek znanych złóż filtracyjnych. Napowietrzenie powoduje zamianę związków żelaza rozpuszczonych w cieczy na nierozpuszczalne. Jest to bezpośredni wynik eliminacji dwutlenku węgla z wody i podwyższenia tym samym jej odczynu.

W efekcie powstaje osad, który zatrzymuje się na filtrach. W podobny sposób należy rozumieć usunięcie innych substancji rozpuszczonych w wodzie jak choćby równie powszechnie występujący mangan.

Powyższy opis należy traktować jako zobrazowanie reakcji chemicznej. Nie jest to wyczerpująca wykładnia naukowa.

Napowietrzacz wody jest także niezwykle skutecznym środkiem zapobiegawczym, przeciw występowaniu w wodzie pitnej i użytkowej siarkowodoru i metanu. Oba gazy nie tylko cechuje przykra woń, są także niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia osoby, która tak skażoną wodę spożyje.

Napowietrzacz wody- zalety:

  • Wywołanie reakcji chemicznej, umożliwiającej usunięcie szkodliwych substancji z wody pitnej i użytkowej;
  • Zapobieganie schorzeniom powstałym w wyniku spożycia zanieczyszczonej wody;
  • Poprawa komfortu życia.

Napowietrzanie i filtracja

Samo napowietrzanie ma na celu wtrącenie z wody niechcianych substancji. Ich eliminacja ze środowiska wodnego możliwa jest dzięki odpowiedniej filtracji. Z tych powodów zalecane jest skuteczne łączenie obu technologi zarówno w gospodarstwach domowych, jak i przy zastosowaniach przemysłowych.Artykuł powstał przy współpracy z firmą PROEKO JP. https://proekojp.pl/.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
219 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *