Technologia

Pompy podciśnieniowe – co warto o nich wiedzieć?

• Zakładki: 63


Wszędzie tam, gdzie wykorzystuje się medium sprężonego powietrza trzeba też stosować odpowiednie sprzęty. Doskonałym wyborem są pompy podciśnieniowe. Warto na ich temat dowiedzieć się więcej i poznać zalety stosowania.

Pompy podciśnieniowe – zastosowanie

Pompy podciśnieniowe mają rzeczywiście szerokie spektrum zastosowania. Wykorzystuje się je w wielu przemysłowych pracach, choćby w przemyśle drzewnym do obróbki drewna czy w przemyśle meblarskim. Do przeniesienia delikatnych elementów elektronicznych zastosowanie mają także owe pompy. Wykorzystuje się je również w przemyśle chemiczno-farmaceutycznym, papierniczym czy spożywczym. W tego typu urządzeniach powietrze przechodzi przez dyszę wewnątrz wkładu. Tam powietrze osiąga maksymalną prędkość przepływu, natomiast poprzez szczeliny, które umieszczone są na obwodzie powietrze jest zasysane z układu. Tutaj wykorzystuje się ruch wirowy. 

Pompy podciśnieniowe – zalety

Pompy podciśnieniowe mają rzeczywiście wiele zalet. Dzięki temu wykorzystywane są na szeroką skalę. Przede wszystkim ich działanie jest niezawodne. Nie są one podatne na uszkodzenia, ale też konserwacja nie jest czasochłonna ani trudna, co zapobiega przestojom w pracy. Kolejną ich zaletą jest fakt, że nie zużywają wiele energii, zatem śmiało można określić je mianem energooszczędnych. Ich instalacja jest niezwykle prosta i także nie zajmuje wiele czasu. Czas reakcji urządzenia jest krótki, co także przyspiesza wydajność. Kolejną zaletą jest fakt, że to urządzenie generuje niski poziom hałasu. Nie trzeba więc nosić słuchawek, a do tego wszystkiego pompy podciśnieniowe są niewielkich gabarytów, ale też nie ważą dużo. Dzięki temu sprawdzą się niemal w każdej branży. Artykuł powstał przy współpracy z firmą TECHEM.        

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
125 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *