Rolnictwo

Praca ze zwierzętami bez wykształcenia? To możliwe!

• Zakładki: 62


Nie masz wykształcenia związanego ze zwierzętami? Nie masz lub dysponujesz niewielkim doświadczeniem w opiece nad nimi? Na szczęście wcale nie oznacza to, że nie możesz wykonywać pracy związanej z najlepszymi przyjaciółmi człowieka! Oto stanowiska, na które możesz aplikować, by zarabiać na kontakcie ze zwierzętami.

Praca z dużymi zwierzętami

Jeśli chcesz pracować z dużymi zwierzętami różnorodnych gatunków, możesz aplikować na stanowisko opiekuna zwierząt w ogrodzie zoologicznym, czyli zoo. Największe szanse mają osoby po studiach, ale tym, które mogą się pochwalić wyłącznie dobrymi chęciami, też udaje się znaleźć zatrudnienie. Będziesz sprawdzał, czy zwierzęta mają się dobrze, karmił je, czyścił klatki. Natomiast jako miłośnik koni możesz zostać pomocnikiem przy zawodach jeździeckich lub – jeśli sam jeździsz konno – pójść na praktyki instruktorskie do zaprzyjaźnionej stadniny.

Praca z kotami i psami

Najwięcej stanowisk niewymagających wykształcenia wiąże się z kontaktem z psami i kotami. Do wyboru masz pracę w zwierzęcym salonie fryzjerskim jako groomer bądź w hotelu dla zwierząt, wyprowadzanie psów, petsitting, czyli opiekę nad zwierzętami domowymi, gdy właściciele są nieobecni, pomoc w trakcie wystaw psów i kotów. Co ciekawe, nie potrzebujesz wykształcenia, by zostać treserem psów (choć bez umiejętności ani rusz). Jeżeli jesteś osobą o wysokiej odpowiedzialności i zaradności, możesz zostać pracownikiem schroniska, założyć hodowlę psów bądź kotów albo przyjmować potrzebujące zwierzaki na kilka tygodni w ramach tymczasowego domu dla bezpańskich zwierząt.

Praca z małymi zwierzętami

Miłośnicy małych zwierząt mieszkających w klatkach i terrariach mają do dyspozycji pracę w sklepie zoologicznym oraz prowadzenie hodowli.

Sprawdź oferty: praca – Łódź lub inne miasto. Aplikuj na preferowane stanowiska związane z opieką nad zwierzętami.

Zdj. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
239 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *