Rolnictwo

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt — dlaczego warto je stosować?

• Zakładki: 62


Każdy hodowca wie, że pierwsze tygodnie życia cieląt są okresem, kiedy to zwierzęta są najbardziej podatne na stres i choroby. Prawidłowe odchowanie cieląt zmniejsza ich śmiertelność i wspomaga optymalny wzrost. Jaki wpływ na to mają preparaty mlekozastępcze?

Czym jest preparat mlekozastępczy?

Wielu hodowców w ramach oszczędności stosuje tak zwane preparaty mlekozastępcze. Czym one tak właściwie są? Najprościej mówiąc, są to odpowiednio ulepszone substytuty mleka matki. Preparaty te są bogate w składniki odżywcze, które uznane są za kluczowe dla wzrostu i prawidłowego rozwoju cieląt. Znajdujące się w nich probiotyki i prebiotyki mają dodatkowo za zadanie chronić jelita zwierząt przed szkodliwymi bakteriami oraz zapobiegać różnego rodzaju problemom trawiennym. Dużą zaletą tych preparatów jest również atrakcyjny smak i zapach, dzięki czemu cielęta same chętnie je pobierają.

Dobry preparat mlekozastępczy, czyli jaki?

Nie da się zaprzeczyć, że karmienie cieląt preparatami mlekozastępczymi pozwala hodowcom zaoszczędzić i jednocześnie daje gwarancję zdrowia zwierząt. Jak wybrać wartościowy preparat? Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na to, czy łatwo się rozrabia i pozostaje wydajny. Jeśli korzystamy z automatów do odpajania, powinniśmy upewnić się, że dany produkt może być w nich stosowany. Najważniejsze jest jednak to, by podawać zwierzętom produkt zgodnie z zaleceniami producenta. W przeciwnym razie, zamiast poprawić zdrowie, moglibyśmy naszym zwierzętom zaszkodzić.

Po preparaty mlekozastępcze i inne produkty dla rolnictwa oraz hodowli zwierząt warto zajrzeć do oferty sklepu internetowego e-syberol.pl.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
179 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *